Search
 
Bluefin
Pennine Trophies
Friday October 1st 2010 < Back Print Page
BARLA Yorkshire Youth & Junior County Cups
The first round draw for this yearís BARLA Youth & Junior Yorkshire County Cup will take place this Sunday (3rd) following the Yorkshire Combination Youth League U17 Division One fixture between Skirlaugh Bulls and Odsal Sedburgh which kick-offs at 11:30am at Eastside in Hull.

The draw for the U12 to U18 age groups will be performed in the Skirlaugh clubhouse starting at approximately 1:15pm with officials from both BARLA and the Hull & District Youth League present.

With over 200 entries being received this year in the various age group competitions, the draw is sure to attract a large crowd with teams across the county patiently awaiting the draw being made.

The full list of this yearís entries are below, should you have any issues regarding entries please contact Roger Fagge on 07542-262669 as soon as possible.

U18ís Yorkshire County Cup

Batley Boys, Cottingham Tigers, Drighlington, Durham Tigers, Elland, Heworth, Huddersfield St Josephs Sharks, Hull Dockers, Hunslet Parkside, Myton Warriors, Normanton Knights, Oulton Raiders, Queensbury, Shaw Cross Sharks, Siddal, Sutton Trust/Lambwath, West Bowling, West Hull, West Leeds, York Acorn

U17ís Yorkshire County Cup

Castleford Panthers, Cottingham Tigers, Crigglestone All Blacks, East Leeds, Elland, Hunslet Warriors, Keighley Cougars, New Earswick A B, Oulton Raiders, Shaw Cross Sharks, Skirlaugh Bulls, Stanley Rangers, Stanningley, Upton, Walton, West Bowling, West Hull, Westgate Wolves

U16ís Yorkshire County Cup

Beverley Braves, Castleford Panthers, Churwell Chiefs, Dewsbury Moor, Doncaster Toll Bar, East Hull, Elland, Featherstone Lions, Greetland All Rounders, Greetland Rangers, Heworth, Holderness Vikings, Hull Dockers, Hull Wyke, Hunslet Parkside, Hunslet Warriors, Keighley Cougars, King Cross Park, Knottingley Rockware, Meltham All Blacks, Methley Warriors, Myton Warriors, Newsome Panthers, Norland Sharks, Normanton Knights, Oulton Raiders, Queensbury, Rodley Rockets, Shaw Cross Sharks, Sheffield Hillsborough Hawks, Siddal, Skirlaugh Bulls, Stanningley, Sutton Trust/Lambwath, Thornhill Trojans, Underbank, West Bowling, West Hull, Westgate Wolves, Wetherby, Whinmoor, Wibsey Juniors, York Acorn

U15ís Yorkshire County Cup

Castleford Panthers, Cottingham Tigers, Crigglestone All Blacks, Crigglestone Raiders, Dewsbury Moor, Drighlington, East Hull, Heworth, Hull Dockers, Hunslet Parkside, Hunslet Warriors, King Cross Park, Meltham All Blacks, Methley Warriors, Moldgreen, Myton Warriors, Newsome Panthers, Norland Sharks, Normanton Knights, Oulton Raiders, Sheffield Hillsborough Hawks, Siddal, Skirlaugh Bulls, Stanley Rangers, Stanningley, Sutton Trust/Lambwath, West Bowling, West Hull, York Acorn

U14ís Yorkshire County Cup

Castleford Lock Lane, Castleford Panthers, Cottingham Tigers, Dewsbury Celtic, Dewsbury Moor, Drighlington, East Hull, Eastmoor Dragons, Greetland All Rounders, Heworth, Holderness Vikings, Hull Dockers, Hull Isberg, Hull Victoria, Hull Wyke, Hunslet Warriors, Keighley Albion, King Cross Park, Milford Marlins, Myton Warriors, Newsome Panthers, Oulton Raiders, Queensbury, Shaw Cross Sharks, Siddal, Skirlaugh Bulls, Stanley Rangers, Stanningley, Stanningley A, Underbank, Upton, West Hull, West Leeds, Westgate Wolves, Wibsey Juniors, York Acorn

U13ís Yorkshire County Cup

Beverley Braves, Castleford Panthers, Cottingham Tigers, Crigglestone All Blacks, Dewsbury Moor, Drighlington, East Hull, East Leeds, Farnley Falcons, Heworth, Holderness Vikings, Hull Dockers, Hull Wyke, Hunslet Parkside, Hunslet Warriors, Illingworth, Meltham All Blacks, Moldgreen, Newsome Panthers, Normanton Knights, Oulton Raiders, Rodley Rockets, Shaw Cross Sharks, Sheffield Hillsborough Hawks, Siddal, Skirlaugh Bulls, Stanley Rangers, Stanningley, Upton, West Bowling, West Hull, Wibsey Juniors, York Acorn

U12ís Yorkshire County Cup

Birstall Victoria, Castleford Lock Lane, Castleford Panthers, Cottingham Tigers, Dewsbury Celtic, Dewsbury Moor, Drighlington, East Hull, East Leeds, Eastmoor Dragons, Holderness Vikings, Hull Wyke, Hunslet Parkside, Hunslet Warriors, King Cross Park, Methley Warriors, Moldgreen, Newsome Panthers, Normanton Knights, Oulton Raiders, Oulton Raiders A, Queensbury, Shaw Cross Sharks, Siddal, Skirlaugh Bulls, Slaithwaite Saracens, Stanley Rangers, Stanningley, Thornhill Trojans, West Bowling, West Hull, Wibsey Juniors, York Acorn


The British Amateur Rugby League Association.
West Yorkshire House, 4 New North Parade, Huddersfield, West Yorkshire. HD1 5JP, England
Tel: 01484 599113, Fax: 01484 510682, info@barla.org.uk
© 2007 British Amateur Rugby League Association Website Designed and Hosted by SuperSys Web Services